2018’e girmemize 1 ay gibi kısa bir süre kaldı. Her yıl birçok hit şarkı yılın temposunu belirliyor ve uzun yıllar etkisini korumaya devam ediyor. Bundan 10 yıl önce yani 2008 yılında da müzik piyasası oldukça zengindi. Bugün hala dinlemeye devam ettiğimiz şarkıların 10. yıllarına gireceğine inanmak çok zor. Listemizdeki şarkılara baktıkça muhtemelen “vay be” diyecek ve zamanın ne kadar çabuk geçtiğine şaşıracaksınız. İşte 2018’de 10. yılına girecek olan daha dün gibi hatırladığımız 20 şarkı.

1) Beyoncé-Single Ladies

Pop müziğin kraliçesi olarak görülen Beyoncé’nin kariyerinin en zirvede olduğu dönem 2008 yılı. “I am Sasha Fierce” albümünden çıkan Single Ladies, o yıllarda Dünya’yı kasıp kavurmuştu. Hem dans figürleri hem de ritmi ile yılın en büyük hiti haline gelen Single Ladies bugün hala etkisini devam ettiriyor.

2) Alicia Keys-No One

 

3) Ayla Dikmen-Anlamazdın

İlk çıkış tarihi çok daha eski olsa da 2008’de vizyone giren Issız Adam filmiyle yeniden gündeme gelen Anlamazdın, bütün bir yıl boyunca ülkemizde etkisini korumuştu. Herkesin dilinde olan şarkı, en çok dinlenen şarkılar listesinde hep ilk 10’a girmekteydi.

4) Kings of Leon-Use Somebody

Sex on Fire, Closer, Crawl gibi harika parçaları içeren “Only by the Night”  albümünden çıkan bir diğer mükemmel şarkı ise Use Somebody.

5) Lady Gaga-Just Dance

Lady Gaga ismini ilk kez duyduğumuz zamanlar. Bu çılgın kadının şimdilerde popun efsanelerinden biri olacağını hangimiz tahmin edebilirdik?

6) Soulja Boy Tell’Em-Kiss Me Thru the Phone

7) Mor ve Ötesi-Deli

Mor ve Ötesi, 2008 yılında Deli şarkısı ile Eurovision’da ülkemizi temsil etmiş ve finalde yedinci olmuştu.

8) Rihanna-Disturbia

“Good Girl Gone Bad” albümünden çıkan şarkı o dönemde radyolarda devamlı karşımıza çıkıyordu. Rihanna’nın en ikonik görüntülerinden biri olan siyah, kısa saçlı hali hala akıllarımızda.

9) Britney Spears-Womanizer

 

10) Linkin Park-Shadow of the Day

 

11) Estelle feat. Kanye West-American Boy

 

12) Çilekeş-Akrep

Türk Rock’ının başarılı gruplarından Çilekeş, 2008 yılında çıkardığı “Katil Dans” albümüyle o yıllarda gençler arasında çok ses getirmişti.

13) Katy Perry-I Kissed A Girl

Katy Perry’nin ilk kez oldukça başarılı bir şekilde çıkış yaptığı parça. Lady Gaga gibi Perry de, müzik piyasasında kendini yeni yeni kanıtlıyordu o dönem.

14) Coldplay-Viva La Vida

Coldplay’in en unutulmaz parçalarından biri olan Viva La Vida, aynı zamanda “Viva La Vida or Death and All His Friends” albümünden de yayınlanmış olan en başarılı şarkı.

15) Timbaland feat. OneRepublic-Apoligize


16) Sakin-Denek Hayatım

2008 yılı Sakin grubunun birçok güzel şarkısını içeriyor. Edepsiz Komedya, Kırmızı Oda, Laleler Beyaz ve Denek Hayatım da bunlardan sadece birkaçı.

17) Jason Mraz-I’m Yours

 

18) Feridun Düzağaç-Beni Bırakma

Beni Bırakma, 2008 yılının en güzel aşk şarkılarından biriydi kuşkusuz. Hüzünlü bir melodiye ve sözlere sahip olan şarkı, Düzağaç’ın 2008 yılında yayınladığı “Uykusuza Masallar” adlı albümünde yer alıyordu.

19) The Killers-Human

20) Flo Rida-Low

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here