Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

Grégoire Guillemin çocukluk tutkularının geçmişe gömülüp yok olmasına izin vermemiş bir sanatçı. Yarattığı dünyada çok iyi bilinen çizgi roman karakterinin daha önce hiç görmediğimiz özel hayatlarını bizlere gösteriyor. Kahramanların gözümüzde canlandırdığımız sürekli macera yaşayan, renkli ve eğlenceli dünyasının çok dışında, bu kez Spiderman’den Yoda’ya, Pamuk Prenses’den Batman’e kadar Greg sayesinde onların gündelik hayatlarına göz atıyoruz. Bira içiyor, tıraş oluyor, hatta yalnız kaldıklarında burunlarını karıştırıyorlar ve çoğu hamburger yemeyi seviyor.

10 madde de sahnenin arka yüzünü renkli bir seriyle açığa çıkaran Guillemin’in dünyasına göz atalım.

1) “Sanat yönetmeni olarak 20 yıl çalıştıktan sonra, 2010 yılında kişisel bazda yaratmaya karar verdi.”

2)  “The Secret Life of Heroes” (Kahramanların Gizli Yaşamı) adlı seriyi Ocak 2013’te yayınlamaya başladı.

3) Guillemin 2015’te yaptığı bir açıklamada şöyle söylüyor “İki yıl önce, en sevdiğim kahramanları o kadar ilginç olmayan ev hayatlarında, o kadar olağanüstü faaliyetler yaparken hayal etmeden “Kahramanların Gizli Hayatı” adlı bir seriye başladım.”

4)  Elbette güçlü birer kahraman olarak spot ışıkların altında olmak kolay değildir. İnsanları kurtarmak, uçmak, stratejik planlar yapmak için ellerinden gelen her şeyi yaparken Grég Guillemin onlarında bir özel hayatı olduğunu unutmamış ve kahramanların özel hayatlarına gizli bir bakış atmış.

5) Sevdiğiniz kahramanlar hakkında her şeyi bildiğinizi düşünüyorsanız, tekrar düşünün.

6) Göründükleri kadar süperler mi?

7) Mesaileri dışında oldukça sıradan bir hayatları var.

8) Guillemin aynı zamanda karakterleri günümüze uyarlamış popüler olan şeyleri hayatlarında görebiliyoruz.

9) Fransız sanatçı Grég Guillemin’ın  “For Your Eyes Only”  adında “The Secret Life of Heroes” serisinde bulunan tüm resimlerin derlendiği bir kitabı da bulunmakta.

 

 

10) Son olarak daha fazla kahramanın hayatına göz atmak ve Grégoire “Greg” Guillemin hakkında daha çok bilgi edinmek isterseniz buradan kişisel sayfasına ulaşabilirsiniz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here