Elbette herkes istediği gibi giyinmekte özgür. Hepimiz ruhumuzu yansıtan, yaratıcılığımızı ortaya koyan kıyafet ve aksesuarlarla kendi kişisel tarzımızı oluşturuyoruz. Ancak öyle parçalar var ki çevremizde o parçaları giyen birini gördüğümüzde “Kendisi bilir tabii ama keşke giymeseymiş!” demekten de kendimizi alamıyoruz…

Bu yazımızda da erkekler için “Keşke bunları giymeseler!” denilen ve erkeklere en yakışmayan parçaları liste haline getirdik. Hazırsanız başlayalım!

  1. Derin V Yaka T-Shirtler

Hangi vücut yapısında olursa olsun (vücut proporsiyonunu olduğundan daha uzun göstermesi sebebiyle özellikle de ince uzun fiziğe sahip olanlar), tüylü bir tene sahip olsun ya da olmasın fark etmeksizin istisnasız erkeklere yakıştıramadığımız parçalardan ilki derin v yaka t-shirtler.

2. Düşük Bel Pantolonlar

Bir döneme kabus gibi çöken düşük bel jean modasına neyse ki elveda dedik. Ancak hala 2000’lerin rap şarkıcılarını andıran aşırı düşük bel pantolonlar da ne yazık ki erkeklere hiç yakışmayan parçalardan.

3. Sivri Burun Ayakkabılar

Eğer sahnede mahallenin racon kesen abisi rolünü canlandırmıyorsanız -ki Kuzey Tekinoğlu’na bile yakışmamıştı- kullanmamanız gereken parçaların başında gelen sivri burun ayakkabıları giymeyin, giydirmeyin!

4. Çok Skinny Jeanler

Siz skinny bir fiziğe sahip olabilirsiniz ancak yine de jeanleriniz sizin kadar skinny olmasa daha iyi olur gibi.

5. Diz Altına Kadar Uzanan Şortlar

Evde bile olsanız giymemeniz gerekiyor gibi. Hatta dolabınızda da neden bulunduğu ayrı bir merak konusu olacaktır. Ölçüleri nedeniyle bacak boyunuzu olduğundan kısa ve küt gösteren bu kaprileri giymemeniz herkes için en iyisi olacaktır.

6. Espadriller

Erkekler üzerinde ne yazık ki estetik duramayan parçalardan bir diğeri de espadril ayakkabılar. Her marka çeşit çeşit üretmiş olsa da giyilmemesi daha makbul olacak.

7. Babet Çorapları

Espadril ayakkabı giymezseniz babet çorabına da ihtiyacınız kalmaz diye düşündük. Ev ziyaretlerinde ayakkabılardan çıkmasıyla insanı hüsrana uğratan babet çorapları da erkek stili konusunda maalesef sınıfta kaldı.

8. Çok Kısa Şortlar

Her şeyin aşırısından uzak durmak durmanın doğruluğunu kanıtlayan bir model olan çok kısa şortlar, herkesi kıskandıran sütun gibi bacaklara sahip olsanız dahi görenlerin yakıştıramayacağı parçalar arasında yer alıyor.

9. Parlak Renkli Takım Elbiseler

Takım elbiselerin hemen hemen her erkeği olduğundan daha karizmatik gösterdiği bilgisi doğru olsa da bu takım elbiseler parlak ve alışılmışın dışında renklerde olduğunda iş biraz değişiyor ve hatta tersine dönüyor. Tabii siz geceye disko topu tadında damga vurmak istiyorsanız tercih sizin!

10. Derin Boşluklu Kolsuz T-Shirtler

Modelin spesifik adını bulamasak da bildiğimiz bir şey var ki o da spor faaliyetleri dışında giyilmemesi gerektiği. Kol altı derinliği ve yakası haddinden fazla geniş olan bu model de günlük hayatta kullanıldığında ne yazık ki iyi görünmüyor ve yakışmıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here